Ljubljanski maraton, sobota, 22. 10. 2022

ravnateljica Darja Lučić in aktiv ŠVZ • 19. oktober 2022

Obvestila in navodila


Zbor dijakov SSKŠ v soboto, 22. 10. 2022 ob 15. uri, pri vhodu na Barjanski cesti!


SEZNAM PRIJAVLJENIH DIJAKINJ IN DIJAKOV je objavljen na internetni strani 26. Ljubljanskega maratona.

Spremljevalna učitelja za dijake SSKŠ: prof. Peter Zajc in prof. Jasna Gradišar

 

URNIK ŠTARTOV IN PRIHOD V ŠTARTNE CONE

  • 16.00 tek za dijake, letnik 2006 in mlajši
  • 16.00 tek za dijake, letnik 2004 in 2005
  • 16.30 tek za dijakinje, letnik 2006 in mlajše
  • 16.30 tek za dijakinje, letnik 2004 in 2005

 

Dijaki 2006 in mlajši; zaprtje cone ob 15.45; vhod: Iz ZADNJEGA konca štartnega prostora na levi strani Slovenske ceste ob tabli kategorije Dijaki 2006 in mlajši.

Dijaki 2004 in 2005; zaprtje cone ob 15.45; vhod: Iz ZADNJEGA konca štartnega prostora na levi strani Slovenske ceste ob tabli kategorije Dijaki 2004 in 2005.

Dijakinje 2006 in mlajše; zaprtje cone: ob 16.15; vhod: Iz ZADNJEGA konca štartnega prostora na levi strani Slovenske ceste ob tabli kategorije Dijakinje 2006 in mlajše.

Dijakinje 2004 in 2005; zaprtje cone: ob 16.15; vhod: Iz ZADNJEGA konca štartnega prostora na levi strani Slovenske ceste ob tabli kategorije Dijakinje 2004 in 2005.

 

Vstop v cono je možen na koncu cone oz. pred začetkom naslednje. Prosimo za korektnost pri razvrščanju v cone.

DOLŽINA PROGE Dolžina proge za srednje šole je 3.150 m.

 

TRASA PROGE Tek srednjih šol se bo pričel na Slovenski cesti (pri Nami) in končal na Kongresnem trgu. Trasa bo potekala po ulicah in cestah središča mesta.

 

Štart: Slovenska cesta (pri Nami), Slovenska cesta, Gosposvetska cesta, Župančičeva ulica, Tomšičeva ulica, Beethovnova ulica, Šubičeva ulica, Slovenska cesta, Dvorakova ulica, Vošnjakova ulica, Župančičeva ulica, Tomšičeva ulica, Beethovnova ulica, Šubičeva ulica, Slovenska cesta. 

Cilj: Kongresni trg.

 

TEKMOVALNE KATEGORIJE Tekmovanje je posamično in ekipno. V tekmovanju za najboljšo šolo Ljubljane lahko  ekipo sestavljajo 4 dijaki, po 2 najbolje uvrščena v posamezni kategoriji oziroma 4 dijakinje, po 2 najbolje uvrščeni v posamezni kategoriji. Ekipno tekmovanje je ločeno za dijake in dijakinje. Za točkovanje velja sistem negativnih točk. V ekipni razvrstitvi se upoštevajo le šole s popolnimi ekipami. 

 

NAGRADE Prvi(e) tri(je) tekmovalci(ke) prejmejo medalje in praktične nagrade, prve tri uvrščene ekipe pa pokale. Vsi uvrščeni tekmovalci(ke) bodo prejeli(e) spominsko medaljo.

 

PODELITEV NAGRAD Podelitev priznanj in nagrad bo takoj ob prihodu v cilj na Kongresnem trgu predvidoma ob 17h.

 

Garderoba in slačilnice bodo v garderobnem šotoru na Trgu republike. Za shranjevanje obleke organizator ne jamči.

Sanitarije so zagotovljene v plastičnih prenosnih WC-jih na Kongresnem trgu, v Zvezda parku in na Trgu republike.

Po prihodu v cilj bodo imeli tekmovalci na razpolago vodo in osvežilno pijačo.

Razglasitev rezultatov za posamezno kategorijo bo takoj po prihodu v cilj na Kongresni trg (prireditveni oder).  

Uradni rezultati bodo objavljeni na internetni strani http://www.vw-ljubljanskimaraton.si.

Deli:

Novice iz Srednje strojne in kemijske šole Ljubljana

Po Vlasta Rudar Nenadović. prof. 24. april 2025
V sredo, 26. 3. 2025 , je potekalo državno tekmovanje v znanju angleščine za dijake 3. in 4. letnika - preberi več Iskrene čestitke!
Po Petra B. Omahen 24. april 2025
STANJE PRIJAV NA DAN 24. 4. 2025 - preveri, na katerem mestu si - tukaj
Po Irena Šerer Rupar, prof. 24. april 2025
V petek, 18. 4. 2025 , smo se odpravili na obisk podjetja KANSAI HELIOS Slovenija, v Domžale. Naša ekskurzija se je začela ob 7.30. Najprej smo imeli predstavitveno predavanje ga. Lize Pahulje, na katerem smo izvedeli s čim se ukvarjajo, na katerih delih sveta imajo svoje poslovne enote, osnovne podatke, število zaposlenih, dobrodelne dogodke, športne aktivnosti za zaposlene… Povedali so nam tudi kakšne so možnosti zaposlitve, študentskega dela in štipendij pri njih. Nato nas je pozdravil gospod direktor Petar Orbanić in nam zaželel prijetno dobrodošlico. Sledilo je izčrpno predavanje o varnosti pri delu. Potem smo se opremili za ogled po proizvodnji in laboratorijih. Nadeli smo si bombažne laboratorijske halje, zaščitna očala in trakove za ozemljitev. Ob 9.00 se je začel ogled proizvodnje. Barva je sestavljena iz več komponent in sicer iz umetnih smol, raznoraznih pigmentov, topil ter različnih dodatkov. Nato smo si ogledali skladišče vseh sipkih surovin, pripravo mlevne paste, disolverje, postopke redčenja surovin. Kvaliteta barve je odvisna od velikosti praškastih delcev v njej. Ogledali smo si tudi posebne mline s keramičnimi kroglicami in rotorjem. Na koncu sestavinam dodajo še umetno smolo, topila in dodatke. Sledi kontrola barve in pakiranje ter skladiščenje. Topilo je lahko organskega izvora (aromatske spojine) ali voda. Glede na vrsto topila imajo tudi ločeno proizvodnjo in skladišča. Naš obisk smo nadaljevali z ogledom razvojnega oddelka čez katerega nas je vodila gospa Tina Razboršek. Videli smo pilotko, torej laboratorij, ki predstavlja proizvodnjo v pomanjšanem merilu. Nato smo videli še preizkušanje različnih lesnih premazov, načine UV sušenja, prostore za testiranje smol, prostore za preizkušanje staranja barv. Videli smo tudi fizikalni in kemijski laboratorij. V fizikalnem delu se ukvarjajo z merjenjem viskoznosti, pH vrednosti, gostote in površinske napetosti. V analiznem laboratoriju smo videli aparature za plinsko in HPLC kromatografijo ter masni spektrometer. Na koncu smo bili še v laboratoriju za mikroskopijo in mikrobiologijo, kjer nam je svoje delo predstavil Nejc Vidmar. Po malici smo se odpeljali v Arboretum Volčji Potok, kjer smo si skupaj ogledali veličastne rastline, ptice, velike skulpture dinozavrov in rastlinjaka z zanimivimi kaktusi in orhidejami. Zapisal: Timotej Peterlin, dijak oddelka K3A
Več člankov